sitemap.xml
   הודעה לבעלי האתר

תקופת הניסיון הסתיימה, יש ליצור מנוי דרך ממשק ניהול האתר.
האתר נכנס לרשימת המחיקה ויימחק בקרוב
לחץ כאן אם אינך זוכר את כתובת ממשק ניהול האתר שלך.
מקומות מומלצים לביקור בברצלונה

מקומות מומלצים לביקור בברצלונה

קאזה מילה:קאזה מילה המכונה גם "לה פדררה" (המחצבה), היא בית מגורים ברחוב פסאו דה גרסיה היוקרתי שבאזור האישמפלה. בניין זה נבנה בין השנים 1906-10 על ידי האדריכל אנטוני גאודי בסגנון המודרניסטה, וכיום הוא מוכרז כאתר מורשת עולמית
כאשר המבנה נבנה, לעגו לו תושבי ברצלונה וכינו אותו "לה פדררה" (המחצבה), כינוי שאגב דבק בו עד היום. במשך השנים שופץ פנים המבנה והותאם לצורכי דייריו, בהם גם חברות אשר הקימו בו משרדים. כל עיצוב הפנים המקורי של גאודי אבד לצערנו במשך השנים והשינויים שבוצעו במבנה ובדירות, אך כיום הקומה הרביעית שוחזרה ומציגה את סגנון החיים שהיה נהוג בתחילת המאה ה- 19 והיא פתוחה למבקרים, עליית הגג במבנה משמשת כמוזיאון לתולדות הסגנון האדריכלי של גאודי. ניתן לבקר במקום ביום ובלילה.

 


ארמון המוסיקה הקטאלנית:ארמון המוסיקה הקטלאנית הנמצא בעיר ברצלונה הוא בניין מרהיב חיצונית ופנימית אף יותר, אשר נבנה בסגנון המודרניסטה בין השנים 1905-8 ותוכנן על ידי אדריכל המודרניסטה ליואיס דומנק אי מונטנר. הבניין נבנה לשמש כמשכן לאגודת "אורפאו קטאלה" שנוסדה בשנת 1981 על שם הנגן מהמיתולוגיה היוונית שנודע בנגינתו המכשפת. (האגודה עסקה בחיזוק האהבה למוסיקה ותחושת הזהות הקטלאנית).
ביקור בבניין מומלץ לכל מי שמעוניין לחזות ביופי סגנון המודרניסטה, יש להרשם מראש לסיורים בשפות השונות הנערכים בו במהלך היום. (הכניסה חופשית לקומת הכניסה ולבית הקפה). לאוהבי המוסיקה מומלץ להזמין מראש כרטיסים לאחד מהקונצרטים שמארח המקום, מובטחת חוויה בלתי נשכחת. 
אתר האינטרנט של ההיכל: http://www.palaumusica.cat/en/

 


ריקוד הסרדנה:במהלך חופשה בעיר ברצלונה אתם יכולים להחשף לאירוע מיוחד - ריקודי הסרדנה ההמוניים המתקיימים בימי שבת או ראשון ברחבת הקתדרלה ברובע הגותי בעיר. המעגל הוא סמל הזהות הקטלאנית, סמל לאחווה, לעצמאות הדדית ולדמוקרטיה. אתם מוזמנים להצטרף לרוקדים ולהתחיל לנוע במעגלים. בתמונה למעלה - מעגלי הסרדנה ברחבת הקתדרלה.
 


פלאסה אספניה:פלאסה אספניה שבעיר ברצלונה בספרד היא ככר מרכזית בעיר, שני העמודים הונציאניים המפורסמים של העיר אשר נבנו מלבנים אדומות בסגנון ונציאני לקראת היריד הבנלאומי שנערך בעיר, מתנשאים לגובה של 47 מטר ומעליהם דגם של מקדש יווני ומעליו פרמידה. 
בהמשך השדרה נראה מפלים ומזרקות ובסופה נמצאת מזרקת הקסם אשר מושכת כיום אלפי מבקרים בשעות פעילותה, המזרקה נבנתה בשנת 1929 לכבוד התערוכה העולמית, ושופצה מחדש בשנת 1992 לקראת האולימפיאדה שנערכה בעיר. 
עוד בכיכר נמצא את מבנה הארנה אשר שימש בעבר כזירת לחימת השוורים של העיר, ועם החלת החוק הקטלוני האוסר על עריכת מלחמות שוורים בקטלוניה הפך המבנה לקניון גדול, אשר מגג התצפית שלו צולמה התמונה המצורפת מעלה.

 


קתדרלת העיר ברצלונה:קתדרלת אולליה הקדושה בעיר ברצלונה היא הקתדרלה בה יושב הארכיבישוף של העיר והבנויה ברובה בסגנון הגותי. המבנה הנוכחי של הקתדרלה נבנה בין השנים 1298 עד למאה ה-15 על יסודותיה של כנסייה ויזיגוטית קדומה שעמדה במקום. את החזית הנאו-גותית של הכנסייה אותה אנו רואים כיום בנו במאה ה-19. 
הכנסייה מוקדשת לאולליה מברצלונה - הקדושה המגינה על העיר ברצלונה (שעל פי האגדה הוצאה להורג ברחבה שמול הקתדרלה), ונקברה על פי האמונה המקומית בקתדרלה. בקלוייסטר הקתדרלה (בתמונה מעלה) ניתן למצוא את 13 האווזים הלבנים המסמלים את היותה של אולליה בת 13 כאשר נרצחה על ידי החיילים הרומיים על רקע אמונתה הנוצרית.

 


פארק הסיוטדלה:פארק הסיוטדלה (פארק המצודה) שבעיר ברצלונה הוקם באמצע המאה ה- 19 על חורבות המצודה אשר הוקמה במקום על ידי המלך פליפה החמישי בתחילת המאה ה- 18. בתוך הפארק הציבורי הגדול נוכל למצוא כיום את גן החיות של העיר ברצלונה, את הפרלמנט של קטלוניה, את מוזיאון הגיאולוגיה ואת מוזיאון הזאולוגיה, אגם קטן בו ניתן לשוט, ומזרקה גדולה ויפה. מומלץ להגיע לפארק במהלך השהות בעיר ולהסתובב בשביליו בהנאה וברוגע, ולנוח מהמולת העיר.
 


שוק סנטה קתרינה:שוק סנטה קתרינה שבעיר ברצלונה נחשב לאחד העתיקים בעיר, נמצא בסמוך לכנסייה המרכזית ברובע בורן העתיק ונועד בזמנו לשמש את בני השכבות העממיות. לאחר עבודות שיפוץ נרחבות שנערכו בו בשנת 1998 פתח השוק את שעריו מחדש והתוצאה מרשימה. השוק מקורה, נקי והרבה פחות מתוייר ופחות עמוס מהשוק המפורסם של לה בוקריה כך שניתן לחוות את החוויה של שוק מקומי ללא כל הדוחק. בשוק ניתן למצוא מעבר לדוכני שוק רגילים גם מסעדות ודוכני טאפאס טעימים, מומלץ ביותר.

 


תחנת הרכבת Barcelona Estació de França:
 


תחנת הרכבת הממוקמת ליד פארק הסיוטדלה ותחנת המטרו ברצלוניטה בעיר ברצלונה נבנתה בתחילת המאה ה-19 לקראת התערוכה העולמית של שנת 1929 ושופצה לקראת אולימפידת 1992 שנערכה בעיר, התחנה משמשת גם כיום את הקווים לצרפת ולצפון מזרח קטלוניה וקוסטה בראווה. לתחנה מבנה ארכיטקטוני מרהיב ומומלץ לבצע בה ביקור.
 


ה"טיבידבו":את הר "טיבידבו" שבעיר ברצלונה שבספרד ניתן לראות ולזהות ממרחקים, גם ביום וגם בלילה. בקצה ההר המתנשא לגובה של 517 מטר נמצאת כנסיית הלב הקדוש ובראשה ניצב פסלו של ישו. 
מקור שם ההר הוא מהברית החדשה, פירוש השם "טיבידבו" בלטינית הוא "אני אתן לך", ומרמז על המסופר בספר הברית החדשה על אחד מניסיונות פיתויו של ישו בידי השטן אשר העלה אותו לפסגת הר גבוה ומציע לו את כל העולם הנשקף לרגליו בתמורה לכך שישתחווה לו. 
ממרומי הכנסייה יש גם נקודת תצפית מרהיבה על העיר ובצמוד לה יש פארק שעשועים קטן המתאים למשפחות וילדים, מסעדות ובתי קפה. 


פארק גואל:פארק גואל שבעיר ברצלונה, נבנה על ידי האדריכל אנטוניו גאודי בין השנים 1900-1914 ותוכנן להיות רובע מגורים פרטי ומפואר לאנשי הבורגנות הקטלאנית (על פי הרעיון של אוסבי גואל, פטרונו של גאודי אשר התלהב מהתכנון ל"ערי גנים" שהחל לקרום עור וגידים באותה התקופה באנגליה).
אנטוניו גאודי התבקש לתכנן תוכנית כללית לשטח שהיה בבעלותו של גואל, 150 דונם של גבעת טרשים מסולעת וחשופה המרוחקת ממרכז העיר. גאודי חילק את המתחם למגרשים לא לפני שתכנן את המבנים שנועדו לשימוש ציבורי.
מסיבות שונות, הרעיון לא היה פופולרי באותם ימים והפרוייקט נכשל.
כיום ניתן לטייל בפארק (הכניסה בתשלום) ולהנות מהחשיבה האורבנית הקהילתית והירוקה שהיום היא באופנה, אך החלה לפני מעל למאה שנה...

 


עמיר פרי - מלווה ומדריך טיולים בחו"ל
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה


דף הבית