sitemap.xml
   הודעה לבעלי האתר

תקופת הניסיון הסתיימה, יש ליצור מנוי דרך ממשק ניהול האתר.
האתר נכנס לרשימת המחיקה ויימחק בקרוב
לחץ כאן אם אינך זוכר את כתובת ממשק ניהול האתר שלך.
העיר מינכן

העיר מינכן

העיר מינכן, בירת בוואריה היא עיר בת כ- 1,350,000 תושבים אשר נוסדה לפני כ- 800 שנים והיא אחת מהערים היפות בגרמניה. זוהי עיר עליזה ושמחה עם מוזיאונים רבים, תיאטראות, שלוש תזמורות סימפוניות, אופרה, בלט ומרכז אוניברסיטאי גדול.
פעמיים בשנה פורקים התושבים כל עול, בחודש ינואר בחגיגות נשפי המסכות אותם עורכים באולמות ובחוצות העיר ואז האלכוהול נשפך כמו מים והעליצות עולה וגואה. באמצע חודש ספטמבר מתחילות חגיגות "אוקטוברפאסט", פסטיבל הבירה הגדול בעולם בו מינכן כולה הופכת לחבית בירה אחת גדולה.בית הבירה Hofbrauhaus

בעיר מינכן שבגרמניה מבלים בכל יום אלפי תיירים בפאב המפורסם ביותר בעולם, ה- Hofbrauhaus, רובם מגיעים בגלל הבירה המצויינת, אך יש שבאים בגלל ההיסטוריה של המקום. 
מבשלת הבירה שכנה במקום זה לפני כ- 300 שנים ואף כי מזה שנים רבות שכבר לא מייצרים שם את הבירה הנהדרת, ניתן לשבת באחד מהאולמות הענקיים שבמקום, לשתות ולאכול בייגלך ענקיים או נקנקייה טעימה ומצויינת תוך האזנה למוסיקה בווארית טיפוסית. מבחינה היסטורית מספרים כי בשנות ה-20 של המאה הקודמת, היה בית הבירה הזה המקום המועדף על היטלר וכאן באולמות הבניין נשא את נאומיו הראשונים. 


כיכר קרל - Karlsplatz
אחת מהכיכרות המפורסמות בעיר והמכונה בפי המקומיים בשם "שטאכוס", על שם פונדק שניצב כאן בעבר. ליד מסעדת מקדולנדס ניצב שער קרל, שער הכניסה לעיר העתיקה משנת 1302, דרכו נכנסים היום למדרחוב המרכזי של העיר.
המוזיאון לצייד ודייג
המוזיאון שוכן במבנה כנסייה לשעבר אשר נבנתה בשנים 1618-1621, במוזיאון מוצג אוסף עשיר של כלי צייד ודיג עתיקים וחדשים, כ- 500 חיות מפוחלצות, שלד של צבי מתקופת האבן וציורים ורישומים של צייד ודיג, הכניסה בתשלום.

כנסיית גבירתנו - Frauenkirche
כנסיית גבירתנו, הידועה בשמה הרשמי כקתדרלת פראונקירכה היא הכנסיה הגדולה ביותר בעיר. הכנסיה הבנוייה בסגנון גותי נבנתה בין השנים 1468-1525 על חורבות כנסיה מתקופת ימי הביניים, ומהווה את אחד מסמלי העיר והיא מקום מושבו של בישוף העיר. בכנסיה מקום ל- 20,000 מתפללים ויש בה אוסף אומנות עשיר מהמאות ה- 14 ועד ה- 18. גובה שני מגדלי הכנסיה הוא 99 מטר ו- 100 מטר.

ככר מריאן - Marienplatz
כיכר ללא הפסקה והמרכז ההיסטורי של העיר מינכן, במרכזה נמצא פסלה המוזהב של מרים הבתולה משנת 1638.
מסביב לכיכר מספר מבני ציבור חשובים:
בית העירייה החדש - Neues Rathaus : בית העירייה החדש נבנה בשנים 1867-1909 בסגנון נאו-גותי, חזית הבניין מעוטרת בפסלי נסיכי ומלכי בוואריה ודמויות מיתולוגיות. בית העירייה מפורסם בשל נגינת 43 פעמוניו בשעות 11:00 ו- 12:00 (ובחודשים יוני ועד אוקטובר גם ב- 17:00 וב 21:00). במופע הפעמונים מופיעות דמויות צבעוניות מנחושת היוצאות במחול ומבצעות את ריקוד "בוני חביות הבירה" ואת מצעד האבירים על סוסיהם.
בית העירייה הישן - Altes Rathaus : בית העירייה הישן נבנה בשנים 1470-1480, נהרס לחלוטין במלחמת העולם השנייה ושוחזר חלקית. משמש כיום כמוזיאון צעצועים לא גדול.

 


ארמון הרזידנץ - Residentz
בסוף המאה ה-14 פוקד את העיר מינכן שגשוג כלכלי המביא לתנופת בנייה. היות ומסביב לארמון הישן לא ניתן היה לבנות ולהתרחב מחליטים השליטים לבנות ארמון מגורים חדש. ארמון הרזידנץ הוקם ושימש את שליטי בוואריה עד לשנת 1918. במלחמת העולם השניה הארמון נהרס ושוחזר, כיום ממוקם בארמון "מוזיאון האוצר" ובו מוצגים אוצרוות שושלת בני ויטלסבאך הכוללים כתרי זהב, תכשיטים ואבני חן, ספרי תפילה מעוטרים, צלבים מקושטים באבני חן, חרבות מקושטות ופסל גאורג הקדוש המצופה באלפי יהלומים, פנינים ואבני חן. במקום נמצא גם "מוזיאון הארמון" אשר בו אוסף עשיר של כלי פורצלן וריהוט מלכותי של משפחת בני ויטלסבאך.עמיר פרי - מלווה ומדריך טיולים בחו"ל
 
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה


דף הבית